Olej na dřevě, 21x16 cm, signováno vpravo dole V. Nechleba, rám.
1885, Královské Vinohrady
Žák pražské akademie (1902-1907, prof. M. Pirner). Studijně vycestoval do Itálie, Rakouska a Německa. Na svých cestách navštívil mnoho významných evropských galerií. Za svého portréty obdržel řadu ocenění. Maluje krajiny, zátiší a genry. Vytvořil portréty mnoha významných osobností (Karel Kramář, T.G.M., T.F. Šimon,...). Má smysl pro detail podobizen a volbě ideální sytosti barvy.