Vojtěch Sedláček - Žena s harfou

Kresba, 30x17 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 28.6.37. Věnování grafikovi Arno Naumanovi. Pasparta.

Pozn.: Pasparta poškozena.

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

26515. Žena s harfou
Dražba ukončena:16.01.2019 21:54:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:900 Kč