Vojtěch Sedláček - Soubor 3 litografií

Rozměry 19x30 cm, 20x28 cm a 23x32 cm, všechny signováno Sedláček, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

16197. Soubor 3 litografií
Dražba ukončena:15.02.2018 18:52:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:6 000 Kč