Vojtěch Sedláček - Snopy v krajině

Tempera, 50x60 cm. Signováno vlevo dole Vojt. Sedláček. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 84 cm

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

posouzeno znalcem
114108. Snopy v krajině
Zbývá:9 dnů, 3 hodin
Konec dražby:24.04.2024 20:26:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 500 Kč