Vojtěch Sedláček - Povoz v krajině

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 29x41 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Vojt. Sedláček 1971. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
71655. Povoz v krajině
Dražba ukončena:26.01.2022 22:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč limit (26.01.2022 22:21:06) 2559
15 000 Kč limit (26.01.2022 22:21:05) 9688
14 000 Kč limit (26.01.2022 21:45:05) 9688
13 000 Kč 23.01.2022 9:17:39 2559
12 000 Kč 12.01.2022 19:13:10 2738
11 000 Kč 09.01.2022 9:25:00 2559
10 000 Kč limit (08.01.2022 17:15:58) 6810
10 000 Kč 08.01.2022 17:15:59 2559
9 500 Kč limit (04.01.2022 10:42:36) 6810
9 000 Kč limit (04.01.2022 10:42:35) 3776
7 500 Kč limit (29.12.2021 20:51:36) 3776
7 000 Kč limit (29.12.2021 20:51:35) 6810
4 000 Kč limit (29.12.2021 13:20:20) 3776
3 900 Kč 29.12.2021 13:20:21 7987
3 800 Kč limit (28.12.2021 18:05:11) 3776
3 700 Kč 28.12.2021 18:05:12 1513
3 600 Kč limit (27.12.2021 21:02:10) 3776
3 500 Kč 27.12.2021 21:02:11 1513
3 400 Kč limit (27.12.2021 21:01:25) 3776
3 300 Kč 27.12.2021 21:01:26 1513
3 200 Kč limit (27.12.2021 21:00:43) 3776
3 100 Kč 27.12.2021 21:00:44 1513
3 000 Kč limit (27.12.2021 17:27:34) 3776
2 900 Kč 27.12.2021 17:27:35 1513
2 800 Kč limit (27.12.2021 17:26:49) 3776
2 700 Kč 27.12.2021 17:26:50 1513
2 600 Kč limit (27.12.2021 17:26:16) 3776
2 500 Kč 27.12.2021 17:26:17 1513
2 400 Kč limit (27.12.2021 17:25:53) 3776
2 300 Kč 27.12.2021 17:25:54 1513
2 200 Kč limit (27.12.2021 17:25:31) 3776
2 100 Kč 27.12.2021 17:25:32 1513
2 000 Kč limit (27.12.2021 17:24:49) 3776
1 900 Kč 27.12.2021 17:24:50 1513
1 800 Kč limit (27.12.2021 17:24:31) 3776
1 700 Kč 27.12.2021 17:24:32 1513
1 600 Kč limit (27.12.2021 17:24:12) 3776
1 500 Kč 27.12.2021 17:24:13 1513
1 400 Kč limit (27.12.2021 17:23:49) 3776
1 300 Kč 27.12.2021 17:23:50 1513
1 200 Kč limit (26.12.2021 21:30:11) 3776
1 100 Kč 20.12.2021 21:09:51 1121
1 000 Kč 20.12.2021 11:47:21 6810