Vojtěch Sedláček - Pole u rybníka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 30x42 cm. Signováno vlevo dole Vojt. Sedláček 1942. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
29101. Pole u rybníka
Dražba ukončena:28.02.2019 19:37:28
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč 28.02.2019 19:32:28 5000
9 500 Kč 28.02.2019 17:54:43 2559
9 000 Kč limit (28.02.2019 17:54:38) 5000
8 500 Kč 28.02.2019 17:54:39 2559
8 000 Kč limit (27.02.2019 23:29:36) 5000
7 500 Kč 27.02.2019 23:29:37 3569
7 000 Kč limit (24.02.2019 18:17:40) 5000
6 500 Kč 24.02.2019 18:17:41 2559
6 000 Kč limit (22.02.2019 21:00:02) 5000
5 500 Kč 22.02.2019 21:00:03 3036
5 000 Kč limit (22.02.2019 20:59:58) 5000
4 900 Kč 22.02.2019 20:59:59 3036
4 800 Kč limit (22.02.2019 20:59:54) 5000
4 700 Kč 22.02.2019 20:59:55 3036
4 600 Kč limit (22.02.2019 20:59:19) 5000
4 500 Kč 22.02.2019 20:59:20 3036
4 400 Kč limit (22.02.2019 20:59:15) 5000
4 300 Kč 22.02.2019 20:59:16 3036
4 200 Kč limit (22.02.2019 20:59:11) 5000
4 100 Kč 22.02.2019 20:59:12 3036
4 000 Kč limit (22.02.2019 20:59:06) 5000
3 900 Kč 22.02.2019 20:59:07 3036
3 800 Kč limit (22.02.2019 20:59:02) 5000
3 700 Kč 22.02.2019 20:59:03 3036
3 600 Kč limit (22.02.2019 20:58:58) 5000
3 500 Kč 22.02.2019 20:58:59 3036
3 400 Kč limit (22.02.2019 20:58:52) 5000
3 300 Kč 22.02.2019 20:58:53 3036
3 200 Kč limit (22.02.2019 20:58:42) 5000
3 100 Kč 22.02.2019 20:58:43 3036
3 000 Kč limit (22.02.2019 20:58:36) 5000
2 900 Kč 22.02.2019 20:58:37 3036
2 800 Kč limit (22.02.2019 20:58:29) 5000
2 700 Kč 22.02.2019 20:58:30 3036
2 600 Kč limit (22.02.2019 20:58:23) 5000
2 500 Kč 22.02.2019 20:58:24 3036
2 400 Kč limit (22.02.2019 20:58:13) 5000
2 300 Kč 22.02.2019 20:58:14 3036
2 200 Kč limit (22.02.2019 20:19:51) 5000
2 100 Kč 19.02.2019 20:01:06 235
2 000 Kč limit (19.02.2019 20:00:58) 4010
2 000 Kč 19.02.2019 20:00:59 235
1 900 Kč limit (19.02.2019 1:03:43) 4010
1 800 Kč 19.02.2019 1:03:44 3776
1 700 Kč 16.02.2019 18:49:57 4010
1 600 Kč 04.02.2019 11:58:50 235
1 500 Kč 04.02.2019 10:14:15 4956
1 400 Kč limit (04.02.2019 10:14:14) 235
1 000 Kč limit (03.02.2019 15:11:41) 235
900 Kč 03.02.2019 15:11:42 61
800 Kč limit (01.02.2019 12:53:21) 235