Vojtěch Sedláček - Pohled do krajiny

Detail položky

Detail položky

Akvarel, 43x61 cm. Signováno vlevo dole Vojt. Sedláček 53. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
40853. Pohled do krajiny
Dražba ukončena:26.02.2020 20:46:48
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč 26.02.2020 20:41:48 2405
5 500 Kč limit (26.02.2020 20:12:17) 3776
5 500 Kč limit (26.02.2020 20:12:18) 2405
4 900 Kč limit (26.02.2020 20:12:00) 3776
4 800 Kč 26.02.2020 20:12:01 2405
4 700 Kč limit (26.02.2020 20:11:54) 3776
4 600 Kč 26.02.2020 20:11:55 2405
4 500 Kč limit (26.02.2020 20:11:49) 3776
4 400 Kč 26.02.2020 20:11:50 2405
4 300 Kč limit (26.02.2020 20:11:42) 3776
4 200 Kč limit (26.02.2020 20:11:41) 2405
3 300 Kč limit (26.02.2020 20:11:21) 3776
3 200 Kč 26.02.2020 20:11:22 2405
3 100 Kč limit (26.02.2020 15:06:41) 3776
3 000 Kč limit (26.02.2020 15:06:40) 2360
2 800 Kč limit (25.02.2020 23:31:45) 2360
2 700 Kč 25.02.2020 23:31:46 6092
2 600 Kč limit (25.02.2020 23:26:11) 2360
2 500 Kč 25.02.2020 23:26:12 2405
2 400 Kč limit (25.02.2020 20:32:17) 2360
2 300 Kč 23.02.2020 12:21:56 2559
2 200 Kč 16.02.2020 12:54:09 5408
2 100 Kč limit (16.02.2020 12:54:01) 6634
2 100 Kč 16.02.2020 12:54:02 5408
2 000 Kč limit (16.02.2020 12:53:54) 6634
1 900 Kč 16.02.2020 12:53:55 5408
1 800 Kč limit (16.02.2020 12:53:43) 6634
1 700 Kč 16.02.2020 12:53:44 5408
1 600 Kč limit (07.02.2020 14:55:48) 6634
1 500 Kč 07.02.2020 14:55:49 3776
1 400 Kč 04.02.2020 16:44:30 6634
1 300 Kč 03.02.2020 1:36:25 765
1 200 Kč 02.02.2020 17:46:12 2360
1 100 Kč 01.02.2020 22:52:50 6092
1 000 Kč 01.02.2020 16:56:58 1252
900 Kč limit (01.02.2020 16:56:48) 5408
800 Kč 01.02.2020 16:56:49 1252
700 Kč limit (01.02.2020 15:12:21) 5408