Vojtěch Sedláček - Okraj vsi

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 36x52 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 47. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
32450. Okraj vsi
Dražba ukončena:29.05.2019 21:40:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč 29.05.2019 21:35:03 2216
19 000 Kč 29.05.2019 21:34:21 4433
18 000 Kč 29.05.2019 21:32:11 2216
17 000 Kč 29.05.2019 21:31:14 4433
16 000 Kč 23.05.2019 20:17:35 2360
15 000 Kč limit (23.05.2019 20:17:27) 2216
14 000 Kč 23.05.2019 20:17:28 2360
13 000 Kč limit (17.05.2019 6:40:31) 2216
12 000 Kč 17.05.2019 6:40:32 529
11 000 Kč limit (16.05.2019 1:59:31) 2216
10 000 Kč 16.05.2019 1:59:32 4465
9 500 Kč 07.05.2019 6:35:27 2216
9 000 Kč 07.05.2019 0:50:24 4923
8 500 Kč limit (07.05.2019 0:50:23) 2216
7 500 Kč limit (05.05.2019 19:26:18) 2216
7 000 Kč 05.05.2019 19:26:19 604
6 500 Kč limit (02.05.2019 19:10:45) 2216
6 000 Kč limit (02.05.2019 19:10:44) 2001
5 500 Kč limit (02.05.2019 19:08:31) 2216
5 000 Kč limit (02.05.2019 19:08:30) 2001
4 600 Kč limit (02.05.2019 19:08:13) 2216
4 500 Kč limit (02.05.2019 19:08:12) 2001
4 100 Kč limit (02.05.2019 19:08:00) 2216
4 000 Kč limit (02.05.2019 19:07:59) 2001
3 600 Kč limit (02.05.2019 19:07:47) 2216
3 500 Kč limit (02.05.2019 19:07:46) 2001
3 100 Kč limit (02.05.2019 19:07:20) 2216
3 000 Kč limit (02.05.2019 19:07:19) 2001
2 600 Kč limit (02.05.2019 19:07:00) 2216
2 500 Kč limit (02.05.2019 19:06:59) 2001
2 100 Kč limit (02.05.2019 19:06:23) 2216
2 000 Kč limit (02.05.2019 19:06:22) 2001
1 600 Kč limit (02.05.2019 15:22:19) 2216
1 500 Kč 02.05.2019 15:22:20 2001
1 400 Kč limit (01.05.2019 19:16:49) 2216
1 300 Kč 01.05.2019 19:16:50 831
1 200 Kč 01.05.2019 16:14:07 2216
1 100 Kč 01.05.2019 13:10:02 2001
1 000 Kč 01.05.2019 12:55:14 849