Vojtěch Sedláček - Mladí modeláři pod dohledem

Kombinovaná technika, 27x19 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 41. Paspartováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 41 cm

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

posouzeno znalcem
114109. Mladí modeláři pod dohledem
Zbývá:9 dnů, 2 hodin
Konec dražby:24.04.2024 20:27:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 000 Kč

3 000 Kč 01.04.2024 19:43:15 2559