Vojtěch Sedláček - Kytička v modré váze

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 35x26 cm, signováno vpravo dole V. Sedl., rám.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
10152. Kytička v modré váze
Dražba ukončena:27.04.2017 19:47:54
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč 27.04.2017 19:42:54 2360
9 500 Kč 27.04.2017 19:41:05 2641
9 000 Kč 27.04.2017 19:36:39 2360
8 500 Kč limit (27.04.2017 19:36:29) 2641
8 000 Kč 27.04.2017 19:36:30 2360
7 500 Kč limit (27.04.2017 19:36:25) 2641
7 000 Kč 27.04.2017 19:36:26 2360
6 500 Kč limit (27.04.2017 19:36:20) 2641
6 000 Kč 27.04.2017 19:36:21 2360
5 500 Kč limit (27.04.2017 19:36:14) 2641
5 000 Kč 27.04.2017 19:36:15 2360
4 900 Kč limit (27.04.2017 19:36:09) 2641
4 800 Kč 27.04.2017 19:36:10 2360
4 700 Kč limit (27.04.2017 19:36:04) 2641
4 600 Kč 27.04.2017 19:36:05 2360
4 500 Kč limit (27.04.2017 19:35:58) 2641
4 400 Kč 27.04.2017 19:35:59 2360
4 300 Kč limit (27.04.2017 19:35:53) 2641
4 200 Kč 27.04.2017 19:35:54 2360
4 100 Kč limit (27.04.2017 19:35:48) 2641
4 000 Kč 27.04.2017 19:35:49 2360
3 900 Kč limit (27.04.2017 19:35:37) 2641
3 800 Kč 27.04.2017 19:35:38 2360
3 700 Kč limit (27.04.2017 19:35:31) 2641
3 600 Kč 27.04.2017 19:35:32 2360
3 500 Kč limit (27.04.2017 19:34:49) 2641
3 400 Kč 27.04.2017 19:34:50 2360
3 300 Kč limit (27.04.2017 19:34:43) 2641
3 200 Kč 27.04.2017 19:34:44 2360
3 100 Kč limit (27.04.2017 19:34:37) 2641
3 000 Kč 27.04.2017 19:34:38 2360
2 900 Kč limit (27.04.2017 19:33:16) 2641
2 800 Kč 27.04.2017 19:33:17 2051
2 700 Kč limit (27.04.2017 19:32:59) 2641
2 600 Kč 27.04.2017 19:33:00 2051
2 500 Kč limit (26.04.2017 20:40:43) 2641
2 400 Kč 26.04.2017 20:40:44 852
2 300 Kč limit (26.04.2017 20:40:39) 2641
2 200 Kč 26.04.2017 20:40:40 852
2 100 Kč limit (26.04.2017 20:40:35) 2641
2 000 Kč 26.04.2017 20:40:36 852
1 900 Kč limit (25.04.2017 16:22:31) 2641
1 800 Kč 25.04.2017 16:22:32 2360
1 700 Kč limit (25.04.2017 16:22:25) 2641
1 600 Kč 25.04.2017 16:22:26 2360
1 500 Kč limit (25.04.2017 16:22:16) 2641
1 400 Kč 25.04.2017 16:22:17 2360
1 300 Kč limit (25.04.2017 16:08:33) 2641
1 200 Kč 23.04.2017 11:09:37 890
1 100 Kč 21.04.2017 18:01:59 2360
1 000 Kč 05.04.2017 17:16:20 890
900 Kč 04.04.2017 14:49:03 2562
800 Kč 01.04.2017 20:35:19 488
700 Kč 01.04.2017 18:17:52 2216
600 Kč 31.03.2017 14:35:02 2272
500 Kč 31.03.2017 10:07:08 604