Vojtěch Sedláček - Koňský povoz

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 35x55 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 45. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
23609. Koňský povoz
Dražba ukončena:31.10.2018 20:14:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:24 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
24 000 Kč limit (31.10.2018 16:13:23) 2559
23 000 Kč 31.10.2018 16:13:24 2360
22 000 Kč limit (31.10.2018 16:13:18) 2559
21 000 Kč 31.10.2018 16:13:19 2360
20 000 Kč limit (31.10.2018 16:11:10) 2559
19 000 Kč 31.10.2018 16:11:11 2360
18 000 Kč limit (31.10.2018 16:11:05) 2559
17 000 Kč 31.10.2018 16:11:06 2360
16 000 Kč limit (31.10.2018 16:10:57) 2559
15 000 Kč 31.10.2018 16:10:58 2360
14 000 Kč limit (31.10.2018 16:10:48) 2559
13 000 Kč limit (31.10.2018 16:10:47) 2360
7 000 Kč limit (31.10.2018 16:10:18) 2559
6 500 Kč 31.10.2018 16:10:19 2360
6 000 Kč limit (30.10.2018 22:50:58) 2559
5 500 Kč limit (30.10.2018 22:50:57) 104
4 700 Kč limit (30.10.2018 22:49:56) 104
4 600 Kč 30.10.2018 22:49:57 2559
4 500 Kč limit (30.10.2018 22:49:50) 104
4 400 Kč 30.10.2018 22:49:51 2559
4 300 Kč limit (30.10.2018 22:49:45) 104
4 200 Kč 30.10.2018 22:49:46 2559
4 100 Kč limit (30.10.2018 22:49:38) 104
4 000 Kč 30.10.2018 22:49:39 2559
3 900 Kč limit (30.10.2018 22:49:28) 104
3 800 Kč 30.10.2018 22:49:29 2559
3 700 Kč limit (30.10.2018 22:49:16) 104
3 600 Kč 30.10.2018 22:49:17 2559
3 500 Kč limit (30.10.2018 22:49:10) 104
3 400 Kč 30.10.2018 22:49:11 2559
3 300 Kč limit (30.10.2018 20:03:09) 104
3 200 Kč limit (30.10.2018 20:03:08) 354
2 900 Kč limit (30.10.2018 20:01:41) 104
2 800 Kč 30.10.2018 20:01:42 354
2 700 Kč limit (29.10.2018 21:15:42) 104
2 600 Kč 29.10.2018 5:51:18 2216
2 500 Kč 27.10.2018 21:51:19 2772
2 400 Kč 14.10.2018 14:27:54 4082
2 300 Kč 13.10.2018 17:02:55 2360
2 200 Kč 11.10.2018 21:27:17 354
2 100 Kč 11.10.2018 5:57:29 2216
2 000 Kč 10.10.2018 9:49:04 2885
1 900 Kč 07.10.2018 22:41:47 488
1 800 Kč 30.09.2018 21:43:25 3897
1 700 Kč 29.09.2018 19:23:48 2001
1 600 Kč 29.09.2018 4:07:25 2216
1 500 Kč 28.09.2018 19:23:08 2559
1 400 Kč 28.09.2018 19:05:21 1319
1 300 Kč 28.09.2018 12:15:52 2117
1 200 Kč 28.09.2018 11:24:36 2360
1 100 Kč 28.09.2018 11:02:35 2216
1 000 Kč 28.09.2018 0:02:16 849