Vojtěch Sedláček - Jaro na vsi

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 50x66 cm. Signováno vlevo dole Vojt. Sedláček 39. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
59889. Jaro na vsi
Dražba ukončena:26.05.2021 21:35:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč limit (26.05.2021 21:03:08) 2559
14 000 Kč limit (26.05.2021 21:03:07) 3776
13 000 Kč limit (26.05.2021 0:26:09) 3776
12 000 Kč 25.05.2021 21:43:25 2559
11 000 Kč 17.05.2021 23:21:52 3776
10 000 Kč limit (12.05.2021 19:55:40) 121
10 000 Kč 12.05.2021 19:55:41 2559
9 500 Kč limit (05.05.2021 14:34:58) 121
9 000 Kč limit (05.05.2021 14:34:57) 6810
8 000 Kč limit (05.05.2021 14:34:00) 121
7 500 Kč limit (05.05.2021 14:33:59) 6810
4 800 Kč limit (04.05.2021 21:42:44) 121
4 700 Kč 04.05.2021 21:42:45 1336
4 600 Kč limit (04.05.2021 21:42:38) 121
4 500 Kč limit (04.05.2021 21:42:37) 1336
3 400 Kč limit (04.05.2021 21:42:25) 121
3 300 Kč 04.05.2021 21:42:26 1336
3 200 Kč limit (04.05.2021 21:26:34) 121
3 100 Kč 04.05.2021 21:26:35 2559
3 000 Kč limit (04.05.2021 18:44:22) 121
2 900 Kč 04.05.2021 18:44:23 2533
2 800 Kč limit (03.05.2021 21:53:43) 121
2 700 Kč 03.05.2021 21:53:44 488
2 600 Kč limit (02.05.2021 0:20:58) 121
2 500 Kč limit (02.05.2021 0:20:57) 741
2 200 Kč limit (01.05.2021 18:22:41) 741
2 100 Kč 01.05.2021 18:22:42 2533
2 000 Kč 01.05.2021 17:55:38 741
1 900 Kč 01.05.2021 10:32:04 2533
1 800 Kč 01.05.2021 7:56:31 831
1 700 Kč 01.05.2021 7:27:40 2216
1 600 Kč 30.04.2021 15:38:53 2533
1 500 Kč 30.04.2021 15:24:18 2360
1 400 Kč 30.04.2021 14:23:19 1479
1 300 Kč 30.04.2021 11:42:37 741
1 200 Kč 30.04.2021 10:06:36 6192
1 100 Kč 30.04.2021 7:28:54 6810
1 000 Kč 29.04.2021 23:12:12 2533