Vojtěch Sedláček - Chalupy v krajině

Olej na kartonu, 49x64 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 36. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Zezadu číslo a popis. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

20526. Chalupy v krajině
Dražba ukončena:31.05.2018 20:12:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:23 000 Kč