Vojtěch Sedláček - Chaloupky

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Akvarel, 32x47 cm, signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 30, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
7273. Chaloupky
Dražba ukončena:26.01.2017 21:16:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 26.01.2017 21:11:24 2360
10 000 Kč 26.01.2017 21:10:47 2279
9 500 Kč 26.01.2017 21:08:46 2360
9 000 Kč 26.01.2017 21:07:59 2279
8 500 Kč 26.01.2017 21:06:46 2360
8 000 Kč 26.01.2017 21:05:43 2279
7 500 Kč 26.01.2017 21:04:44 2360
7 000 Kč 26.01.2017 21:04:32 2279
6 500 Kč 26.01.2017 21:03:47 2360
6 000 Kč 26.01.2017 21:03:18 2279
5 500 Kč 26.01.2017 21:02:53 2360
5 000 Kč limit (26.01.2017 21:02:47) 2279
5 000 Kč 26.01.2017 21:02:48 2360
4 900 Kč limit (26.01.2017 21:02:43) 2279
4 800 Kč 26.01.2017 21:02:44 2360
4 700 Kč limit (26.01.2017 21:02:38) 2279
4 600 Kč 26.01.2017 21:02:39 2360
4 500 Kč limit (26.01.2017 21:02:34) 2279
4 400 Kč 26.01.2017 21:02:35 2360
4 300 Kč limit (26.01.2017 21:02:00) 2279
4 200 Kč 26.01.2017 21:01:42 2186
4 100 Kč 26.01.2017 21:01:10 2360
4 000 Kč limit (26.01.2017 21:01:04) 2279
4 000 Kč 26.01.2017 21:01:05 2360
3 900 Kč limit (26.01.2017 21:00:58) 2279
3 800 Kč 26.01.2017 21:00:59 2360
3 700 Kč limit (26.01.2017 21:00:40) 2279
3 600 Kč 26.01.2017 20:59:49 2360
3 500 Kč limit (26.01.2017 20:59:43) 2279
3 400 Kč 26.01.2017 20:59:44 2360
3 300 Kč limit (26.01.2017 20:59:32) 2279
3 200 Kč 26.01.2017 20:59:33 2186
3 100 Kč limit (26.01.2017 20:59:27) 2279
3 000 Kč 26.01.2017 20:59:28 2186
2 900 Kč limit (26.01.2017 20:59:02) 2279
2 800 Kč 26.01.2017 20:57:31 2360
2 700 Kč limit (26.01.2017 20:57:24) 2279
2 600 Kč 26.01.2017 20:57:25 2360
2 500 Kč limit (26.01.2017 20:56:42) 2279
2 400 Kč 26.01.2017 20:55:32 2360
2 300 Kč limit (26.01.2017 20:55:22) 2279
2 300 Kč 26.01.2017 20:55:23 2360
2 200 Kč limit (26.01.2017 20:55:12) 2279
2 100 Kč 26.01.2017 20:53:52 2360
2 000 Kč limit (26.01.2017 20:53:35) 2279
2 000 Kč 26.01.2017 20:53:36 1480
1 900 Kč limit (26.01.2017 20:53:20) 2279
1 800 Kč 26.01.2017 20:52:44 2360
1 700 Kč 26.01.2017 20:52:21 1480
1 600 Kč 24.01.2017 12:17:18 2360
1 500 Kč 23.01.2017 22:29:22 2216
1 400 Kč 23.01.2017 17:30:41 2360
1 300 Kč 18.01.2017 22:32:34 2216
1 200 Kč 18.01.2017 19:28:30 604
1 100 Kč 07.01.2017 14:49:08 2216
1 000 Kč 25.12.2016 18:59:44 2245
900 Kč limit (25.12.2016 18:59:04) 1277
900 Kč 25.12.2016 18:59:05 2245
800 Kč limit (22.12.2016 13:24:29) 1277