Vojtěch Sedláček - Cesta ke vsi

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 35x56 cm. Signováno vlevo dole Vojt. Sedláček 47. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 70 cm

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
93202. Cesta ke vsi
Dražba ukončena:27.04.2023 20:58:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 27.04.2023 12:42:19 6810
10 000 Kč limit (27.04.2023 12:42:15) 2559
10 000 Kč 27.04.2023 12:42:16 6810
9 500 Kč limit (27.04.2023 12:41:57) 2559
9 000 Kč limit (27.04.2023 12:41:56) 6810
7 500 Kč limit (27.04.2023 12:41:44) 2559
7 000 Kč limit (27.04.2023 12:41:43) 6810
4 800 Kč limit (27.04.2023 12:41:34) 2559
4 700 Kč 27.04.2023 12:41:35 6810
4 600 Kč limit (27.04.2023 12:41:30) 2559
4 500 Kč 27.04.2023 12:41:31 6810
4 400 Kč limit (27.04.2023 12:41:25) 2559
4 300 Kč 27.04.2023 12:41:26 6810
4 200 Kč limit (26.04.2023 22:41:47) 2559
4 100 Kč 26.04.2023 22:41:48 10207
4 000 Kč limit (26.04.2023 22:40:52) 2559
3 900 Kč 26.04.2023 22:40:53 10207
3 800 Kč limit (26.04.2023 22:40:45) 2559
3 700 Kč 26.04.2023 22:40:46 10207
3 600 Kč limit (26.04.2023 22:40:35) 2559
3 500 Kč 26.04.2023 22:40:36 10207
3 400 Kč limit (26.04.2023 22:40:29) 2559
3 300 Kč 26.04.2023 22:40:30 10207
3 200 Kč limit (26.04.2023 22:40:21) 2559
3 100 Kč 26.04.2023 22:40:22 10207
3 000 Kč limit (26.04.2023 20:42:52) 2559
2 900 Kč limit (26.04.2023 19:49:06) 10207
2 900 Kč 26.04.2023 19:49:07 12582
2 800 Kč limit (24.04.2023 13:44:26) 10207
2 700 Kč 24.04.2023 13:44:27 12582
2 600 Kč limit (24.04.2023 13:42:43) 10207
2 500 Kč 24.04.2023 13:42:44 12582
2 400 Kč limit (21.04.2023 22:15:56) 10207
2 300 Kč 17.04.2023 16:21:49 12582
2 200 Kč 16.04.2023 20:07:28 6192
2 100 Kč 15.04.2023 7:32:29 488
2 000 Kč 13.04.2023 19:01:50 6192
1 900 Kč 09.04.2023 22:10:35 12404
1 800 Kč 03.04.2023 7:54:27 12582
1 700 Kč 02.04.2023 22:29:29 2559
1 600 Kč 02.04.2023 20:01:59 12582
1 500 Kč 02.04.2023 13:58:20 10207
1 400 Kč 02.04.2023 13:13:14 6810
1 300 Kč 01.04.2023 19:59:42 1336
1 200 Kč 01.04.2023 13:54:10 488
1 100 Kč 31.03.2023 19:03:06 831
1 000 Kč 31.03.2023 15:54:22 61