Vojtěch Sedláček - Cesta českou krajinou

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 29x45 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 56. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 64 cm

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
72912. Cesta českou krajinou
Dražba ukončena:23.02.2022 22:55:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč limit (23.02.2022 22:52:25) 9810
17 000 Kč 23.02.2022 22:52:26 7690
16 000 Kč limit (23.02.2022 22:50:24) 9810
15 000 Kč 23.02.2022 22:45:14 7690
14 000 Kč 23.02.2022 22:40:02 3776
13 000 Kč 23.02.2022 20:23:55 6810
12 000 Kč 23.02.2022 18:27:18 2360
11 000 Kč limit (23.02.2022 12:06:57) 6810
10 000 Kč limit (23.02.2022 12:06:56) 9810
6 500 Kč limit (23.02.2022 10:06:26) 6810
6 000 Kč 23.02.2022 10:06:27 9543
5 500 Kč limit (23.02.2022 6:33:44) 6810
5 000 Kč 23.02.2022 6:33:45 3954
4 900 Kč limit (23.02.2022 6:33:32) 6810
4 800 Kč 23.02.2022 6:33:33 3954
4 700 Kč limit (23.02.2022 6:33:26) 6810
4 600 Kč 23.02.2022 6:33:27 3954
4 500 Kč limit (23.02.2022 6:33:22) 6810
4 400 Kč 23.02.2022 6:33:23 3954
4 300 Kč limit (23.02.2022 6:33:18) 6810
4 200 Kč 23.02.2022 6:33:19 3954
4 100 Kč limit (23.02.2022 6:33:13) 6810
4 000 Kč 23.02.2022 6:33:14 3954
3 900 Kč limit (23.02.2022 6:33:07) 6810
3 800 Kč 23.02.2022 6:33:08 3954
3 700 Kč limit (23.02.2022 6:32:54) 6810
3 600 Kč 23.02.2022 6:32:55 3954
3 500 Kč limit (23.02.2022 6:32:48) 6810
3 400 Kč 23.02.2022 6:32:49 3954
3 300 Kč limit (21.02.2022 21:17:51) 6810
3 200 Kč 21.02.2022 21:17:52 3776
3 100 Kč limit (07.02.2022 22:39:20) 6810
3 000 Kč limit (07.02.2022 22:39:19) 9408
2 200 Kč limit (05.02.2022 8:44:10) 6810
2 100 Kč 05.02.2022 8:44:11 849
2 000 Kč limit (03.02.2022 20:29:31) 6810
1 900 Kč 03.02.2022 20:29:32 2559
1 800 Kč limit (03.02.2022 16:24:40) 6810
1 700 Kč 03.02.2022 16:24:41 3735
1 600 Kč limit (30.01.2022 21:37:23) 6810
1 500 Kč 30.01.2022 21:37:24 2533
1 400 Kč limit (30.01.2022 10:20:43) 6810
1 300 Kč 30.01.2022 10:20:44 6634
1 200 Kč limit (28.01.2022 18:17:21) 6810
1 100 Kč 28.01.2022 18:17:22 2360
1 000 Kč 28.01.2022 11:25:48 6810