Vojtěch Sedláček - Soubor 2 litografií

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

1. 43x60 cm, signováno vpravo dole Vojt. Sedláček, rám, pasparta, zaskleno.
Pozn.: Rám poškozen.
2. 39x50 cm, signováno Vojt. Sedláček 49, rámm, pasparta, zaskleno.
Pozn.: Rám poškozen.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
6978. Soubor 2 litografií
Dražba ukončena:25.01.2017 20:55:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 25.01.2017 20:50:44 2360
8 500 Kč 25.01.2017 20:49:41 2221
8 000 Kč 25.01.2017 20:49:13 2360
7 500 Kč 25.01.2017 20:47:49 2221
7 000 Kč 25.01.2017 20:43:06 2360
6 500 Kč limit (25.01.2017 20:41:46) 2221
6 000 Kč 25.01.2017 20:41:47 2360
5 500 Kč limit (25.01.2017 20:41:11) 2221
5 000 Kč 25.01.2017 20:40:39 2360
4 900 Kč 25.01.2017 20:39:14 2279
4 800 Kč 25.01.2017 20:37:59 2360
4 700 Kč 25.01.2017 20:37:36 2279
4 600 Kč 25.01.2017 20:34:26 2360
4 500 Kč limit (25.01.2017 20:34:18) 2221
4 400 Kč 25.01.2017 20:34:19 2360
4 300 Kč limit (25.01.2017 20:34:13) 2221
4 200 Kč 25.01.2017 20:34:14 2360
4 100 Kč limit (25.01.2017 20:34:08) 2221
4 000 Kč 25.01.2017 20:34:09 2360
3 900 Kč limit (25.01.2017 20:34:02) 2221
3 800 Kč 25.01.2017 20:34:03 2360
3 700 Kč limit (25.01.2017 20:33:54) 2221
3 600 Kč 25.01.2017 20:32:48 2360
3 500 Kč 25.01.2017 20:32:16 2221
3 400 Kč limit (25.01.2017 20:31:48) 2279
3 300 Kč 25.01.2017 20:30:38 2221
3 200 Kč 25.01.2017 20:29:47 2360
3 100 Kč 25.01.2017 20:28:23 2221
3 000 Kč 25.01.2017 20:26:26 2279
2 900 Kč 24.01.2017 19:31:56 2360
2 800 Kč limit (24.01.2017 19:31:47) 2221
2 800 Kč 24.01.2017 19:31:48 2360
2 700 Kč limit (24.01.2017 19:31:37) 2221
2 600 Kč 24.01.2017 19:31:38 2360
2 500 Kč limit (24.01.2017 19:31:31) 2221
2 400 Kč 24.01.2017 19:31:32 2360
2 300 Kč limit (24.01.2017 19:31:27) 2221
2 200 Kč 24.01.2017 19:31:28 2360
2 100 Kč limit (24.01.2017 18:56:44) 2221
2 000 Kč 24.01.2017 18:56:45 2360
1 900 Kč limit (24.01.2017 18:56:34) 2221
1 800 Kč 24.01.2017 18:56:35 2360
1 700 Kč limit (24.01.2017 18:56:18) 2221
1 600 Kč 24.01.2017 18:56:19 2360
1 500 Kč limit (24.01.2017 18:55:49) 2221
1 400 Kč limit (24.01.2017 18:55:49) 2360
1 300 Kč limit (24.01.2017 18:54:58) 2221
1 200 Kč 24.01.2017 18:54:59 2360
1 100 Kč limit (24.01.2017 18:54:24) 2221
1 000 Kč 24.01.2017 18:54:25 2360
900 Kč limit (24.01.2017 18:29:19) 2221
800 Kč 23.01.2017 17:31:27 2360
700 Kč 15.01.2017 17:57:42 2216
600 Kč 27.12.2016 15:59:53 2249
500 Kč 22.12.2016 22:00:40 2245