Vojtěch Sedláček - Silnice v polích

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Akvarel, 40x58 cm, signováno vpravo dole Vojt. Sedláček, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
6977. Silnice v polích
Dražba ukončena:25.01.2017 20:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč limit (25.01.2017 20:07:19) 62
15 000 Kč 25.01.2017 20:07:20 2360
14 000 Kč limit (25.01.2017 10:50:56) 62
13 000 Kč 25.01.2017 10:50:57 2360
12 000 Kč limit (25.01.2017 10:50:43) 62
11 000 Kč 25.01.2017 10:50:44 2360
10 000 Kč limit (25.01.2017 9:26:56) 62
9 500 Kč 24.01.2017 12:16:54 2360
9 000 Kč 23.01.2017 20:09:58 2216
8 500 Kč 23.01.2017 17:53:45 2360
8 000 Kč 23.01.2017 17:39:06 2216
7 500 Kč 23.01.2017 17:33:38 2360
7 000 Kč limit (23.01.2017 17:32:14) 2216
7 000 Kč 23.01.2017 17:32:15 2360
6 500 Kč 17.01.2017 22:29:20 2216
6 000 Kč 17.01.2017 20:31:54 604
5 500 Kč limit (17.01.2017 20:31:46) 2216
5 500 Kč 17.01.2017 20:31:47 604
5 000 Kč limit (17.01.2017 20:30:53) 2216
4 900 Kč limit (17.01.2017 20:30:53) 604
4 500 Kč limit (17.01.2017 20:30:17) 2216
4 400 Kč 17.01.2017 20:30:18 604
4 300 Kč limit (17.01.2017 20:30:09) 2216
4 200 Kč 17.01.2017 20:30:10 604
4 100 Kč limit (17.01.2017 20:29:51) 2216
4 000 Kč 17.01.2017 20:29:52 604
3 900 Kč limit (17.01.2017 20:29:19) 2216
3 800 Kč 17.01.2017 20:29:20 604
3 700 Kč limit (17.01.2017 17:19:42) 2216
3 600 Kč 17.01.2017 12:45:26 488
3 500 Kč limit (17.01.2017 12:45:06) 2216
3 500 Kč limit (17.01.2017 12:45:07) 488
2 100 Kč limit (07.01.2017 14:34:50) 2216
2 000 Kč limit (07.01.2017 14:34:50) 61
1 300 Kč limit (27.12.2016 21:05:53) 61
1 200 Kč 27.12.2016 21:05:54 604
1 100 Kč limit (22.12.2016 18:07:38) 61
1 000 Kč 21.12.2016 19:42:34 488