Vojtěch Preissig - Přadlena

Kombinovaná technika, 28x20 cm.Signováno vpravo dole Voj. Preissig. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1873 - 1944
Grafik, typograf, malíř a ilustrátor. Studoval na pražské UMPRUM u prof. Ohmanna, poté odjel přes Vídeň a Mnichov do Paříže, aby spolupracoval s Alfonsem Muchou a studoval grafické techniky v soukromých ateliérech Delauna a Schmida. Jeho velkým zájmem byla typografie. Po podnikatelském nezdaru odcestoval před první světovou válkou do USA, kde působil na několika místech jako výtvarný pedagog. Během války se pak angažoval v protirakouském odboji. V meziválečných letech se věnoval abstraktní malbě. Za druhé světové války působil v odboji, zemřel v koncentračním táboře Dachau.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 200 000 Kč.

32334. Přadlena
Dražba ukončena:29.05.2019 19:36:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:6 000 Kč