Dřevoryt, 15x15 cm, nesignováno, rám, pasparta, zaskleno.
1873, Světec u Teplic - 1944, Dachau
Žák UMPRUM v Praze (prof. Ohmann). Poté odchází do Paříže, kde spolupracuje s Alfonsem Muchou a učí se umělců E. Delauna a A. Schmida. Po návratu do vlasti otevírá v Praze grafický ateliér, kde stejně jako po celý svůj život nejraději využíval techniku barevného leptu. Roku 1910 odcházi do USA, kde pobývá přes 20 let. Zde nadále tvoří své grafiky a navrhuje propagační plakáty. V letech 1916-1924 vede grafické oddělení na Wentworth Institute v Bostonu. V době druhé světové války patří k organizátorům podzemním revoluce, za což je stíhán a následně i odsouzen. Po odpykání trestu je převezen do Dachau, kde roku 1944 podléha nemocem.
Pozn.: Šest nátisků dokumentujících výsledný proces tisku.
Provenience: Waldesova sbírka, na některých listech na rubu razítko.