Olej na plátně, 40x54 cm. Signováno vpravo dole Erdélyi. Rámováno.
Pozn.: Přiložen znalecký posudek Mgr. Zsófie Kiss-Szemán, znalecký posudek PhDr. Jána Abelovského, CSc a restaurátorský výzkum akademického sochaře Bedricha Hoffstädtera. Z posudků: Ján Abelovský: Posudzované dielo je prácou Vojtecha (Bélu) Erdélyiho, z jeho najlepšieho tvorivého obdobia tridsiatych rokov 20. storočia. Zófia Kiss-Széman "Počas svojho francúzskeho pobytu v rokoch 1929-1931 Erdélyi navštívil viaceré francúzske miesta, medzi inými aj Gargilesse-Dampierre v oblasti Indre, malebnú, romantickú dedinu kde stojí dom George Dandovej a kam chodievali maľovať mnohí francúzski impresionisti, m.i. Claude Monet, s ktorým Erdélyi spolu vystavoval v roku 1930 v Paríži na výstave s názvom Penit de la Vallé de la Cruse na Champ Elysée. Maľba s rovnakým motívom a umelecky tiež veľmi podobným stvárnením bola reprodukovaná v knihe: BROGYÁNYI Kálmán: Festomuvészet Szlovenszkón (Maliarstvo na Slovensku) Košice - Kassa: Kazinczy-Konyvtár, 1931, s. 104, reprodukcia diela s názvom Gargilesse (medzi s. 76-77). Kniha vyšla v roku 1931, analogické dielo teda s motívmi Gargilesse vzniklo do tohto roku. V tom isto roku sa totiť Erdélyi vrátil domov do Užhorodu zo svojho dlhšieho pobytu v Paríži. Záver: Maľba je vynikajúcim dielom autora zo zrelého, kvalitatívne najlepšieho francúzskeho obdobia tvorby z rokov 1929-1931." Tento obraz pravdepodobne bol súčasťou výstavy spolu s Monetovymi dielami a iných na spomínanej výstave v Paríži v roku 1930.
Nejdelší strana: 66 cm
o autorovi: 1891 - 1955
Ukrajinský malíř.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 000 000 Kč.