Olej na plátně, 38x56 cm. Signováno vlevo dole V. Tittelbach. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Předložená olejomalba Vojtěcha Tittelbacha představuje pohled na imaginární krajinu s loďkami na pobřeží. Lodě na pravé straně kompozice jsou naznačeny plynoucími tahy malířova štětce. Levou stranu kompozice můžeme interpretovat jako pobřežní skálu, kterou člení do jednotlivých barevných ploch hnědá linie. Touto kompozicí se autor přibližuje k surrealismu, kde realita je proměněna do snové interpretace, která rozkládá formy do nejasných tvarů. Barevná kompozice je pojednána v teplých odstínech hnědých a oranžových tónů. Jedná se o vynikající dílo Vojtěcha Tittelbacha s nepochybně vysokou sběratelskou hodnotou.
o autorovi: 1900 - 1971
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 760 000 Kč