Litografie, 61x90 cm, signováno vpravo dole v kameni Hynais, volný list.
1854, Vídeň - 1925, Praha
Student vídeňské Akademie výtvarných umění. Poté studoval a žil v Benátkách a Paříži. Ve svém díle se zabýval portrétem a náboženskými i mytologickými obrazy. Jeho nejznámějším počinem je tvorba opony Národního divadla, pro které vytvořil i soubor obrazů.
Pozn.: Poškozeno.