Olej na kartonu, 80x47 cm, signováno vpravo nahoře Vlastimil Hofman, rám. 1914, Praha Žák UMPRUM v Praze (1939-1943). Po válce nastupuje na AVU (1945-1946; prof. V. Pukl). Pozn.: Malba poškozena.