Kombinovaná technika, 45x30 cm. Signováno dole uprostřed Zábranský. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 60 cm
Nabízené dílo Vlastimila Zábranského nese charakteristické rysy autorova imaginativního projevu. Ve spodní části obrazové plochy se objevuje poetická stylizovaná krajina, která přechází v spontánní stékavé efekty. Nad krajem se jakoby vznáší krásná dívčí tvář, jejíž půvabný obličej charakterizují nadsazené oči a lehce melancholický výraz, jenž obraz jako celek naplňuje intenzivní melodickou hloubkou. Pro Vlastimila Zábranského jsou typické nejen motivy těchto tichých žen pozorovatelek s výmluvnými pohledy, ale také vysoce kultivovaný snový výtvarný projev. Na tomto obraze se jasně projevuje v tlumené barevnosti sladěné do odstínů hnědí, šedí a okrů. Vyzdvihnout je třeba také jemný rukopis konstatující s výraznými stopami po užití nástroje. Jedná se o dílo s mimořádnou výrazovou silou od vysoce ceněného umělce, který hledal inspiraci ve vlastní imaginaci.
o autorovi: 1936 - 2021
Narodil se ve Vráži u Berouna. Vystudoval pedagogiku se zaměřením na výtvarnou výchovu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Ve své tvorbě se věnoval převážně malbě, grafice a ilustracím.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.