Vlastimil Rada - Zimní radovánky

Litografie, 35x50 cm. Signováno tužkou vpravo dole Vlast. Rada 50. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 65 cm

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

83240. Zimní radovánky
Dražba ukončena:14.09.2022 23:09:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 08.09.2022 9:26:02 1101
500 Kč 01.09.2022 11:37:38 1074