Vlastimil Rada - Vesnice v zimě

Olej na plátně fixovaném na překližce, 38x48 cm. Signováno vpravo dole Vlast. Rada 35. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 64 cm

Kompozice od Vlastimila Rady zobrazuje pohled na zimní vesnici obklopenou sněhovými závějemi. Popředí kompozice je zcela zasazeno do sněhové hmoty. Druhý plán zobrazuje venkovské domy, jejichž pozadí uzavírají kopce pokryté sněhem, nad kterými se otevírá modré nebe. Pomocí rychlého rukopisu a pastózních nánosů štětce autor zachycuje krajinu, která je upřímná ve své jednoduchosti. Idylická kompozice evokuje u diváka pocit klidu, kdy si každý může vzpomenout na tiché chvíle strávené na venkově. Barevnosti obrazu dominují běloba s chladnými modrými a fialovými tóny, které harmonicky doplňují teplé odstíny. Předložené dílo je kvalitní ukázkou tvorby Vlastimila Rady a doporučujeme ho jako výbornou investici.

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
94912. Vesnice v zimě
Dražba ukončena:01.06.2023 22:18:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč