Vlastimil Rada - Průmyslová krajina

Kombinovaná technika, 29x46 cm. Signováno vpravo dole Vlast. Rada 37. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám i papír mírně poškozeny.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 69 cm

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
82568. Průmyslová krajina
Dražba ukončena:01.09.2022 20:57:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč