Vlastimil Rada - Periferie

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 32x50 cm. Signováno vpravo dole Vlastimil Rada 1940. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis a pozůstalostní razítko.

 

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
75784. Periferie
Dražba ukončena:27.04.2022 21:17:44
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 27.04.2022 21:14:44 9311
15 000 Kč 27.04.2022 21:13:09 741
14 000 Kč 27.04.2022 21:12:29 9311
13 000 Kč 27.04.2022 21:11:46 741
12 000 Kč 27.04.2022 21:11:23 9311
11 000 Kč 27.04.2022 21:09:55 741
10 000 Kč 27.04.2022 21:09:36 9311
9 500 Kč 27.04.2022 21:08:31 741
9 000 Kč 27.04.2022 21:08:15 9311
8 500 Kč 27.04.2022 21:06:58 741
8 000 Kč 27.04.2022 21:06:48 9311
7 500 Kč 27.04.2022 21:05:53 741
7 000 Kč 27.04.2022 21:05:26 9311
6 500 Kč 26.04.2022 18:22:43 741
6 000 Kč 26.04.2022 9:20:24 831
5 500 Kč 19.04.2022 20:57:02 741
5 000 Kč limit (15.04.2022 4:54:21) 1971
5 000 Kč 15.04.2022 4:54:22 2216
4 900 Kč limit (14.04.2022 21:09:16) 1971
4 800 Kč limit (14.04.2022 21:09:15) 741
4 400 Kč limit (14.04.2022 21:09:00) 741
4 300 Kč 14.04.2022 21:09:01 1971
4 200 Kč limit (14.04.2022 19:04:24) 741
4 100 Kč limit (14.04.2022 19:04:23) 2216
3 800 Kč limit (14.04.2022 19:04:03) 2216
3 700 Kč 14.04.2022 19:04:04 741
3 600 Kč limit (14.04.2022 19:04:00) 2216
3 500 Kč 14.04.2022 19:04:01 741
3 400 Kč limit (14.04.2022 12:12:28) 2216
3 300 Kč limit (14.04.2022 12:12:27) 1526
3 200 Kč limit (14.04.2022 12:12:07) 1526
3 100 Kč limit (14.04.2022 12:12:06) 2216
2 600 Kč limit (14.04.2022 12:11:48) 1526
2 500 Kč 14.04.2022 12:11:49 2216
2 400 Kč limit (14.04.2022 12:11:39) 1526
2 300 Kč 14.04.2022 12:11:40 2216
2 200 Kč limit (14.04.2022 12:11:30) 1526
2 100 Kč 14.04.2022 12:11:31 2216
2 000 Kč limit (14.04.2022 10:20:50) 1526
1 900 Kč 14.04.2022 8:10:36 1971
1 800 Kč 10.04.2022 7:57:18 2216
1 700 Kč 09.04.2022 8:20:58 1534
1 600 Kč 06.04.2022 20:26:04 2216
1 500 Kč 06.04.2022 11:23:07 5294
1 400 Kč 05.04.2022 18:38:23 2216
1 300 Kč 04.04.2022 21:25:48 741
1 200 Kč 04.04.2022 14:10:27 1971
1 100 Kč 04.04.2022 12:30:21 741
1 000 Kč 01.04.2022 4:06:21 2216