Vlastimil Rada - Krajina

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 40x49 cm. Signováno vpravo dole Vlastimil Rada 1942. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo
38242. Krajina
Dražba ukončena:28.11.2019 21:35:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč limit (18.11.2019 13:30:53) 121
7 500 Kč 18.11.2019 13:30:54 831
7 000 Kč limit (13.11.2019 23:22:53) 121
6 500 Kč 13.11.2019 23:22:54 604
6 000 Kč limit (05.11.2019 23:41:43) 121
5 500 Kč 03.11.2019 21:33:44 1534
5 000 Kč limit (03.11.2019 21:33:23) 121
5 000 Kč 03.11.2019 21:33:24 1534
4 900 Kč limit (03.11.2019 21:33:18) 121
4 800 Kč 03.11.2019 21:33:19 1534
4 700 Kč limit (03.11.2019 21:33:12) 121
4 600 Kč 03.11.2019 21:33:13 1534
4 500 Kč limit (03.11.2019 21:33:07) 121
4 400 Kč 03.11.2019 21:33:08 1534
4 300 Kč limit (03.11.2019 21:33:01) 121
4 200 Kč 03.11.2019 21:33:02 1534
4 100 Kč limit (03.11.2019 21:32:56) 121
4 000 Kč 03.11.2019 21:32:57 1534
3 900 Kč limit (03.11.2019 21:32:52) 121
3 800 Kč 03.11.2019 21:32:53 1534
3 700 Kč limit (03.11.2019 21:32:46) 121
3 600 Kč 03.11.2019 21:32:47 1534
3 500 Kč limit (03.11.2019 9:27:45) 121
3 400 Kč 03.11.2019 9:27:46 5807
3 300 Kč limit (03.11.2019 9:27:37) 121
3 200 Kč 03.11.2019 9:27:38 5807
3 100 Kč limit (03.11.2019 9:25:34) 121
3 000 Kč 03.11.2019 9:25:35 5807
2 900 Kč limit (03.11.2019 9:25:21) 121
2 800 Kč 03.11.2019 9:25:22 5807
2 700 Kč limit (03.11.2019 9:24:52) 121
2 600 Kč limit (03.11.2019 9:24:51) 5807
2 400 Kč limit (03.11.2019 9:24:35) 121
2 300 Kč limit (03.11.2019 9:24:34) 5807
2 100 Kč limit (03.11.2019 9:24:19) 121
2 000 Kč limit (03.11.2019 9:24:18) 5807
1 800 Kč limit (03.11.2019 9:24:01) 121
1 700 Kč 03.11.2019 9:24:02 5807
1 600 Kč limit (03.11.2019 9:23:50) 121
1 500 Kč 03.11.2019 9:23:51 5807
1 400 Kč limit (03.11.2019 9:23:42) 121
1 300 Kč 03.11.2019 9:23:43 5807
1 200 Kč limit (02.11.2019 15:29:57) 121
1 100 Kč 01.11.2019 19:50:58 1534
1 000 Kč 01.11.2019 12:00:14 5807