Vlastimil Rada - Jaro v Troji 1914

Olej na plátně, 41x47 cm. vpravo dole nečitelný přípis. Rám.

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

35080. Jaro v Troji 1914
Dražba ukončena:25.09.2019 19:42:44
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč