Vlastimil Rada - Betlémáři

Nejdelší strana: 42 cm

Kresby, 2x 18x13 cm. Signovány vpravo dole tužkou Vlast. Rada. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

113590. Betlémáři
Dražba ukončena:24.03.2024 20:54:13
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 24.03.2024 20:51:13 2855
1 000 Kč 23.03.2024 7:30:58 14918