Vlastimil  Rada - Zimní cesta

Olej na kartonu, 28x37 cm, signováno vlevo dole Vlast. Rada 1956, rám, zaskleno.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

2806. Zimní cesta
Dražba ukončena:30.09.2015 21:52:27
Vyvolávací cena:1 800 Kč
vydraženo za:9 500 Kč