Vlastimil  Rada - První sníh

Olej na plátně, 42 x 50 cm, rám, signováno vlevo dole a datováno 1949.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Pozn.: Vzadu štítek ČFVU s razítkem. Konzultováno a posouzeno PhDr. M. Zachařem.

1695. První sníh
Dražba ukončena:27.11.2014 19:13:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč