Vlastimil  Rada - Pole pod kopcem

Tempera, 34x50 cm, signováno vpravo dole Vlast. Rada 32, rám, pasparta, zaskleno.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

3960. Pole pod kopcem
Dražba ukončena:30.03.2016 19:37:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 600 Kč