Vlastimil  Rada - 2 grafické listy - pražské motivy

Lept, oba 33x21 cm, oba signovány vpravo dole V. Rada, rámovány, paspartovány, zaskleny.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

3222. 2 grafické listy - pražské motivy
Dražba ukončena:25.11.2015 21:45:31
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:1 100 Kč