Vlastimil Kuřil - U potoka

Olej na plátně, 50x65 cm, signováno vpravo dole Vlast. Kuřil, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narodil se 6. 12. 1893 v Kolíně a zemřel ?

Od roku 1912 byl žákem pražské akademie. V letech 1912 – 1914, 1918 - 1920 u profesora Bukovace, v letech 1920 – 1923 byl žákem Hynaisovým. Své náměty vyhledával v Podkrkonoší i Pošumaví, na Táborsku i Sedlčansku, nejvíce však na Českomoravské vysočině. Byl interpretem zádumčivé krásy české krajiny, hlavně v pozdním létě a podzimku. Jako člen S. V. U. „Myslbek“ se účastnil všech jeho výstav.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

12432. U potoka
Dražba ukončena:20.09.2017 21:59:20
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:17 000 Kč