Vlastimil Košvanec

60773. Hudební sedánek

popis: Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vpravo dole V. Košvanec. Rámováno.
Dílo představuje pro autora velmi typický motiv krásných smyslných dívek odpočívajích v krajině. Rovněž prvek dívky hrající na kytaru se v Košvancových kompozicích pravidelně objevuje. Smysl pro detail, schopnost vystihnout atmosféru, mistrovsky zvládnutá technika jsou atributy tohoto nezměnitelného autora. Dílo doporučujeme sběratelům kvalitního českého malířství a také jako investiční příležitost.

pozn.: Vzadu autorský štítek. Rám mírně poškozen.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu autorský štítek.

o autorovi: 1887 - 1961
Narodil se v pražském Karlíně. Studoval AVU u prof. Hynaise a Bukovce. Malíř podobizen a karikatur činný též jako restaurátor. Studijně cestoval po Itálii, Francii, Albánii a Černé Hoře. Namaloval i několik podobizen významných osobností (Dr. Jiří Guth-Jarkovský,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 220 000 Kč.

dražba ukončena: 30.06.2021 20:47:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 70 000 Kč