Olej na plátně, 70x100 cm, signováno vpravo dole V. Košvanec, rám.
1887, Karlín
Žák pražské akademie (1907-1912; prof. Hynais). Malíř podobizen a karikatur činný též jako restaurátor. Studijně cestoval po Itálii, Francii, Albánii a Černé Hoře. Namaloval i několik podobizen významných osobností (Dr. Jiří Guth-Jarkovský,...).
Pozn.: Vzadu ověřovací list. Malba místy poškozena.