Olej na plátně. 55x75. Signováno vpravo dole Vlastimil Hofman. Rámováno.
Pozn.: Zezadu pozůstalostní razítko.
o autorovi: 1881-1970
Malíř, grafik, scénograf. Studoval na ČVUT u prof. Liebschera. V malbě se věnoval převážně figurálním motivům. Věnoval se také dalším uměleckým oborům. Vytvářel scénografii s prvky kubismu a expresionismu pro Národní a Vinohradské divadlo v Praze a Zemské divadlo v Brně. Navrhoval také nábytek, vázy, skleněné čajové soubory, kovové předměty pro Artěl. V roce 1911 navrhl první kubistický nábytek.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč.