Olej na dřevě, 40x46 cm, signováno vlevo dole Vlastimil Hofman 1917, nerámováno. 1914, Praha Žák UMPRUM v Praze (1939-1943). Po válce nastupuje na AVU (1945-1946; prof. V. Pukl).