Vlastimil Hofman (*1914) - Koupání

Olej na plátně, 40x55 cm. Signováno vpravo dole Vl. Hofman. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 75 cm

Olejomalba od Vlastimila Hofmana je dekorativní kompozicí zobrazující dvě ženy během odpočinku na pláži. Žena v prvním plánu se dívá na postavu ženy v její blízkosti, která je otočená směrem k divákovi. Plátno představuje pozoruhodnou souhru plynoucích linií, které člení kompozici do jednotlivých plánů pomocí jasných barev a vytvářejí její dynamický pohyb. Pobřeží je pojednáno žlutou barvou, druhý plán dále utvářejí fialové a zelené odstíny. Postavy žen překlenují obrazový prostor malby a pohybem svých těl harmonicky souzní s geometrickým pozadím. Jedná se o zajímavou ukázku tvorby Vlastimila Hofmana, která je skvělou finanční investicí.

o autorovi: 1914 - ?
Malíř. Studoval UMPRUM v Praze a po válce AVU u prof. Pukla.

vydraženo posouzeno znalcem
95000. Koupání
Dražba ukončena:31.05.2023 22:07:45
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč