Olej na plátně, 40x55 cm. Signováno vpravo dole Vl. Hofman. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 75 cm
Olejomalba od Vlastimila Hofmana je dekorativní kompozicí zobrazující dvě ženy během odpočinku na pláži. Žena v prvním plánu se dívá na postavu ženy v její blízkosti, která je otočená směrem k divákovi. Plátno představuje pozoruhodnou souhru plynoucích linií, které člení kompozici do jednotlivých plánů pomocí jasných barev a vytvářejí její dynamický pohyb. Pobřeží je pojednáno žlutou barvou, druhý plán dále utvářejí fialové a zelené odstíny. Postavy žen překlenují obrazový prostor malby a pohybem svých těl harmonicky souzní s geometrickým pozadím. Jedná se o zajímavou ukázku tvorby Vlastimila Hofmana, která je skvělou finanční investicí.
o autorovi: 1914 - ?
Malíř. Studoval UMPRUM v Praze a po válce AVU u prof. Pukla.