Vlastimil Beneš - Za plotem

Olej na kartonu, 30x40 cm. Signováno vlevo dole Beneš. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 46 cm

Předložené dílo významného představitele domácího moderního umění Vlastimila Beneše představuje pohled na městský exteriér. Spatřujeme typické rysy osobitého projevu autora charakterizující se sytou barevnou paletou, plošnou modelací a absencí lidské přítomnosti, která zasazuje scénu do tajemné tiché nálady. Malíř zobrazuje pohled na budovy bez oken za vysokým plotem ve středu obrazové kompozice, nad kterou se otevírá bezmračná obloha. Teplé odstíny zemitých barev harmonicky souzní s chladnými modrými a zelenými tóny. Dílo Vlastimila Beneše se stabilně těší vysokému sběratelskému zájmu a doporučujeme ho jako skvělou investiční příležitost.

o autorovi: 1919-1981

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

posouzeno znalcem
123578. Za plotem
Zbývá:8 dnů, 3 hodin
Konec dražby:26.09.2024 20:27:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:16 000 Kč