Olej na plátně, 80x120 cm. Signováno vpravo dole Beneš 80. Nerámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Tomášem Vlčkem Csc.
Dílo „Tenisové hřiště“ je zajímavou ukázkou tvorby Vlastimila Beneše, pro kterou autor čerpal inspiraci ve městě zobrazeném z různých úhlů pohledu a perspektiv. K motivům hřiště se autor opakovaně vrací. Ústředním motivem olejomalby vystupují čtyři tenisová pole, které odděluje vysokým barevným plotem, v jehož pozadí vidíme stavby, střechy domů a suché koruny stromů. Barevné kompozici dominuje výrazná červená barva hřiště, kontrastem vystupuje jemná modrá barevnost oblohy. Přísná geometrická kompozice je lakonická ve své střídmosti. Jedná se o nepochybně vynikající ukázku tvorby Vlastimila Beneše, která dlouhodobě patří k žádaným akvizicím na domácím trhu a je skvělou investiční příležitostí.
o autorovi: 1919-1981
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč