Vlastimil Beneš - Pohled do kraje

Detail položky

Detail položky

Tempera na kartonu, 40x55 cm. Signováno vpravo dole Vlast Beneš 13/7 67. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 62 cm

 

o autorovi: 1919-1981
Narodil se v Praze. Studoval pražskou UMPRUM a soukromě u E. Frinty. Cestoval po Itálii a Španělsku. Ve své malířské tvorbě se věnoval civilistním tématům, zobrazoval pražská předměstí, pískovny, navigace, ale také krajinu a figurální motivy. Vytvářel rovněž scénické návrhy, loutky a plastiky. Mezinárodního uznání dosáhl jako scénograf Radokova filmu Johanes doktor Faustus, jemuž byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

vydraženo
152501. Pohled do kraje
Dražba ukončena:28.01.2026 22:35:53
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 28.01.2026 22:32:53 15118
6 500 Kč 28.01.2026 22:30:48 11372
6 000 Kč limit (28.01.2026 22:29:15) 6165
5 500 Kč 28.01.2026 22:29:16 15118
5 000 Kč limit (28.01.2026 22:25:54) 6165
4 900 Kč 28.01.2026 22:25:55 15031
4 800 Kč limit (28.01.2026 22:05:03) 6165
4 700 Kč 28.01.2026 22:05:04 15031
4 600 Kč limit (28.01.2026 22:04:58) 6165
4 500 Kč 28.01.2026 22:04:59 15031
4 400 Kč limit (28.01.2026 21:22:56) 6165
4 300 Kč 28.01.2026 21:10:09 5233
4 200 Kč 26.01.2026 0:17:18 4632
4 100 Kč 11.01.2026 17:32:59 328
4 000 Kč 10.01.2026 11:20:33 9161
3 900 Kč 07.01.2026 12:41:09 15384
3 800 Kč 05.01.2026 17:31:08 12829
3 700 Kč 05.01.2026 15:33:32 2880
3 600 Kč 02.01.2026 0:49:59 11752
3 500 Kč 27.12.2025 21:38:06 2880
3 400 Kč 27.12.2025 16:50:41 852
3 300 Kč 23.12.2025 22:35:45 15031
3 200 Kč 23.12.2025 10:02:17 2880
3 100 Kč 23.12.2025 0:57:01 852
3 000 Kč 22.12.2025 18:23:20 2216