Vlastimil Beneš - Fotbalový stadion

Nejdelší strana: 80 cm

Olej na kartonu 50x70 cm. Signováno vlevo dole Beneš 80. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Předložená kompozice zobrazující fotbalový stadion je typickou ukázkou tvorby Vlastimila Beneše. Stadiony a hřiště vedle zobrazení města a městských zákoutí tvoří nedílnou součást tvorby Beneše, které zobrazuje nedotčené lidskou přítomností. Obrazový prostor určují přísné vertikály fotbalového pole, které je v prvním plánu odděleno geometrickým ornamentem zábradlí a v druhém vysokou tribunou. Zelená barevnost hřiště tvoří dominantu kompozice, nad kterou se vznáší tlumená bezmračná obloha. Tvorba Vlastimila Beneše je vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele domácího moderního umění.

o autorovi: 1919-1981

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

posouzeno znalcem
123575. Fotbalový stadion
Zbývá:8 dnů, 3 hodin
Konec dražby:26.09.2024 20:24:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:19 000 Kč