Nejdelší strana: 60 cm
Olej na sololitu, 40x50 cm. Signováno vpravo dole Benes. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a posouzeno PhDr. Tomášem Vlčkem Csc.
Předložená olejomalba je zajímavou ukázkou tvorby Vlastimila Beneše, ve které se věnoval převážně zobrazení městských zákoutí a krajinomalbě. Na pravé straně prvního plánu se nachází červený dům, v druhém plánu výjev pokračuje zobrazením krajiny ubíhající do dálky. Celou kompozici lemují subtilní kmeny stromů a krajka jejich korun, vyvedená s velkou pečlivostí. Diváka přitahuje mystická nálada zobrazené kompozice, pro kterou je charakteristická absence lidské přítomnosti. Při pohledu na kompozici se však ocitáme ve společnosti, jejíž identita zůstává skryta. Tajemnou náladu zobrazeného výjevu podporuje barevnost provedená v tlumených tónech, kde vyniká červená barva a odstíny okru. Nad krajinou se otevírá temné zatažené nebe. Dílo Vlastimila Beneše je vysoce ceněno ve sběratelských kruzích a je vynikající investiční a sběratelkou příležitostí.
o autorovi: 1919-1981
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč