Olej na kartonu, 25x34 cm, signováno vpravo dole Vlastimil Kuřil, rám, zaskleno.
1893, Kolín
Žák pražské akademie (prof. Bukovac, Hynais). Malíř, krajinář. Náměty hledal v Podkrkonoší, Pošumaví, na Táborsku i Sedlčansku, nejčastěji však na Českomoravské vysočině.
Pozn.: Rám poškozen.