Vlastimil Rada

41519. V kovárně

popis: Litografie, 25x30 cm. Signováno vpravo dole Vlast. Rada. Pasparta.

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

dražba ukončena: 11.03.2020 20:07:00

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 600 Kč

600 Kč 11.03.2020 17:49:41 6490