Vlastimil Rada

41594. Soubor 6 prací

popis: 1x kresba, 5x litografie. Od 20x27 do 12x19 cm. 3x signováno Vlast. Rada. 3x pasparta, 3x volný list.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

dražba ukončena: 11.03.2020 21:22:00

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 700 Kč

700 Kč 11.03.2020 18:09:19 6490
600 Kč 23.02.2020 19:36:36 61